Tekil Mesaj gösterimi
 
Alt 07.Ocak.2019, 21:40
Aykut Aykut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Senior Member
 
Üyelik tarihi: 07.Ocak.2019
Mesajlar: 2,066
Standart Düğün Davetinin Önemli Detayları

Düğün Davetinin Önemli DetaylarıDavetin şekli

Öncelikle ne tarz bir ça?r? düzenleyeceğinize karar verin. Bütçeniz çok değilse, nikah kıyıldıktan sonra kokteyl şeklinde bir ça?r? verebilirsiniz.

Çok daha resmi bir düğün yapmak isterseniz, oturma düzenli, masaya servisli bir ça?r? seçersiniz. Masa ve ad planı yapabilirsiniz.

Mönü hazırlama

Davet şeklini saptadıktan sonra, sıra mönüdedir. Mönüyü oluştururken yeni şeyler denemek yerine davetlilerin umumi damak tadına müsait çeşitler seçmelisiniz. Mönüyü seçerken ad ve çeşit kalabalığına kanmayın. Ağır yemekler seçmeyin, taze ürünler tercih edin.


Catering hizmetleri

Başarılı ve güzel bir düğün davetinde catering firması çok önemlidir. Doğru mönü, lezzetli yemek, itinalı servis, zamanlama, pastanın çıkışı, programın akışı, hepsi bir bütündür. İsteklerinizi anlatın, tartışın. Böyleyece sıradan bir hizmet almak yerine farklı olmayı seçebilirsiniz.
Planlamayı ay ay yapın

4 ay önce, 3 ay evvel gibi bir program çıkarın kendinize. Diyelim 4 ay evvel tahmini davetli sayısı, bütçe ve düğün şeklini belirleyin.Düğün şekline bağlı olarak, nikah tarihi ve saatini belirleyin. 3 ay evvel yerleşim düzeni ile müzik, ses, ışık, dekor, fotoğraf, video, eğlence gibi diğer unsurların son şekline karar verin. Ay ay program için bu linke tıklayınız.

Düğün günü

Son gün, herşey bitmiş olmalı. Her detayı düşünüp doğru işler yaptığınızı düşünüyorsanız strese lüzum yok. Törende zinde ve güzel görünmek için bu günü dinlenmek, güzelleşmek ve hazırlanmak için kendinize ayırın. En az yarım saat evvel düğün mekanında olun, telaşa kapılmadan son kontrolleri yapın ve konuklarınızı karşılayın.Alıntı ile Cevapla